A Magyar Wing Tsun Egyesület edzésein, képzésein, megyei, országos, nemzetközi szemináriumain, táborain csak egyesületi tagok vehetnek részt!
A Egyesület iskolái és klubjai által tartott edzéseket bárki megnézheti és kipróbálhatja, majd jelentkezhet tagfelvételre. A tagfelvétel két hónap próbaidő után következhet be, amennyiben a jelölt és az instruktor is jónak látja.
A próbaidő alatt a tanulónak a havi tandíjat fizetnie kell, és szorgalmáról kell, tegyen tanúbizonyságot. Ebben az időszakban, ha bármelyik fél úgy gondolja, bármikor abba lehet hagyni a tanulást.
A egyesületi tagság feltétele a két hónap próbaidő letöltése, az egyesületi Éves Tagsági Díj befizetése, valamint az Egyesület Szabályzatának elfogadása és betartása.
Az egyesületi Éves Tagsági Díjat a két hónap próbaidő letelte után, valamint a fennálló év márciusáig kell befizetni.
Taggá váláskor kapják a tanulók az egyesületi Tagsági Igazolványukat, melynek birtokában látogathatják az Egyesület szemináriumait, képzéseit, táborait, vizsgáit. Fokozatra vizsgázni csak érvényes tagsági könyvvel lehet! A tagsági könyv biztosítja azt, hogy Magyarország bármelyik klubjában tanulhat. Az Egyesület tagjainak lehetőségük van a Wing Tsun kung-fuval kapcsolatos kiadványok, felszerelések beszerzésére is.
A Magyar Wing Tsun Egyesület iskoláinak tagja lehet bárki, aki az Egyesület szabályait, az általános, valamint a kung-fura, azon belül a Wing Tsun kung-fura jellemző viselkedési normákat elfogadja, a tandíjat, valamint Az Éves Tagsági Díjat befizeti.
Nem lehet a Magyar Wing Tsun Egyesület tagja olyan ember, akinél fennáll a veszélye, hogy az itt tanultakat nem elfogadható célokra használja fel (verőember, pénzbehajtó, stb). Akiről ilyesmi kiderül, klub- és egyesületi tagsága, valamint addig megszerzett fokozatai azonnal érvényüket vesztik.
A Magyar Wing Tsun Egyesület évente több tábort szervez, ahol a diákoknak lehetőségük van rá, hogy Kung Fu tudásuk fejlesszék. Ezekben a táborokban napi 6-8 órát edzhetnek, magas fokozatú mesterek felügyelete mellett, egy egész héten át. Az egyik tábort a Balatonhoz közel rendezik, a másikat a kecskeméti Wing Tsun Központban, Kecskemét-Katonatelepen.
Si-Fu Máday Norbert (9. mesterfokozat) kelet-európai főinstruktor minden klubban, évente két alkalommal, egy szeminárium keretei között oktatja a diákokat. Ezek általában két napos programok, melyek intenzív gyakorlás után egy vizsgával zárulnak. A vizsgákon szerzett fokozatokat világszerte elismerik. A Wing Tsun stílus élő legendája, Si-Jo Leung Ting (10. nagymesteri fokozat) minden évben meglátogatja magyar diákjait, hogy új technikákat és elméleteket tanítson meg nekik. A Si-Jo szeminárium után a diákok természetesen a következő fokozatra léphetnek.
Aki magánúton szeretné elsajátítani a Wing Tsunt, illetve tovább mélyíteni tudását egy mester segítégével, annak lehetősége nyílik a magánórákra, ahol a mester csupán egy diákkal foglalkozik, így még mélyrehatóbban át tudja neki adni a tananyagot. A kiscsoportokon és a magánórákon való részvétel még stabilabb és mélyebb tudást eredményez, valamint a mesterré váláshoz is elengedhetetlen, hiszen a mesterré váláshoz a kitartáson, türelmen és elszántságon felül az is kell, hogy megfelelő szakmai tudással rendelkezzen a diák. A mestervizsgához szükséges technikai ismeretek és tudásanyag legmagasabb szintű része a magánórákon sajátítható el.